Proč jsou introverti skvělými franšízanty

Proč jsou introverti skvělými franšízanty

René Hradecký

René Hradecký

Články autora

Příliš často se setkáváme se stereotypem, že úspěšným majitelem firmy musí být společenský a asertivní extrovert, který si jde tvrdě za svým cílem. Trh je přece nemilosrdný a pro introverty zde není místo.

Ze zkušenosti ale vím, že naopak, nejenom, že jsou introverti dobří manažeři, ale jedinečné kvality, které introverti mají, jim často umožňují být skvělými leadery v jejich oboru. Když provozujete vlastní franšízu, vyžaduje to oddanost značce, disciplínu a podrobnou pozornost, což jsou všechno silné stránky introvertů.

 

1. Introverti zůstávají pod tlakem klidní.

 

Jsou známí tím, že neztrácejí hlavu, dokonce i v časech velkého stresu. Provozovat úspěšný podnik je práce pod vysokým tlakem, a abyste byli úspěšní, je nezbytné dobře zvládat stres.

 

2. Introverti jsou přístupní.

 

Abyste byli dobrými leadery, musíte být vstřícní ke svým klientům a zaměstnancům. S klidnou a rozvážnou povahou uklidňují introverti ostatní. Nejenom že to umožňuje soudržnost pracovního prostředí, ale vytváří se tím otevřenější dialog mezi zaměstnanci a umožňuje jim, aby snadněji vyjádřili své myšlenky, otázky nebo obavy.

 

3. Introverti jsou připraveni.

 

Než by se narychlo ponořili do obchodního jednání nebo projektu, raději si všechno pečlivě naplánují, aby zajistili, že vše poběží hladce. To nejenom, že zvyšuje efektivitu, ale také pomáhá snižovat obchodní riziko a eliminuje zbytečné chyby.

 

4. Introverti jsou dobří posluchači.

 

Dobré naslouchací schopnosti jsou v podnikání nezbytné, protože umožňují podnikateli lépe pochopit potřeby a přání klientů i zaměstnanců. To jim umožňuje napravit problémy, když se objeví, a nastavit své podnikatelské praktiky tak, aby lépe vyhovovaly preferencím klienta.

 

5. Introverti se soustředí.

 

Vzhledem k tomu, že introverti preferují samotu, jsou schopní se soustředit a nenechávají se tak snadno rozptylovat. To přináší vyšší stupeň produktivity na pracovišti a zajišťuje pečlivou a podrobnou pozornost. O introvertech se ví, že jsou neuvěřitelně pečliví a puntičkářští myslitelé. Díky tomu dokážou zachytit ty nejmenší detaily, které extrovertům často uniknou.

 

6. Introverti ovládají psaný projev.

 

Ačkoliv to není úplně vždy pravda, mnoho introvertů preferuje psaní před mluvením, což může být v obchodním světě velká výhoda.  Psaní je neustále potřeba, když provozujete firmu, a jasná obchodní komunikace je rozhodující.

 

7. Introverti dopředu promýšlejí.

 

Nejsou tolik impulsivní jako extroverti, což je při podnikání podstatné. Impulsivní jedinci více riskují, což se může projevit ve financích společnosti.

 

8. Introverti umí vést lidi.

 

Introverti si udělají čas na to, aby nejdřív pečlivě posoudili situaci a pak teprve jednali, což velice minimalizuje možnost chyby a maximalizuje efektivitu vedení.

 

Introverti mají skvělé vůdcovské schopnosti, díky kterým vynikají v obchodním světě. Jejich klidná a rozvážná povaha jim umožňuje být úspěšný i pod tlakem a jejich tichý a přátelský temperament je dělá přístupnějšími pro zaměstnance. Díky tomu dokážou vytvořit podnikatelské prostředí se silnou týmovou prací a hodnotami, které napomáhají společnosti v růstu. 

René Hradecký

René Hradecký

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím