Proč je franšízing správnou volbou pro akční ženy?

Proč je franšízing správnou volbou pro akční ženy?

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora

Doby, kdy se ženy staraly pouze o domácnost, jsou dávno pryč. Dnešní moderní ženy mají větší ambice. Často sice chtějí založit rodinu a postarat se o teplo domova, ale zároveň chtějí rozvíjet také svůj profesní život. A nutno dodat, že k tomu mají poměrně dobré předpoklady. Vhodnou alternativou pro aktivní ženy, nejen na mateřské, může být právě franšízing.

Jen ve zkratce je vhodné zmínit základní rysy franšízingu. Celý smysl konceptu je v tom, že franšízor poskytne franšízantovi práva k tomu, aby mohl používat jeho funkční byznys model a značku. Zároveň začínajícímu franšízantovi pomůže se získáním základních vědomostí, které jsou potřebné pro rozjetí vlastní franšízy. Franšízor to však nedělá pouze z dobré vůle. Odměnou mu jsou pevně stanovené poplatky, které mu franšízant platí na základě podepsané smlouvy.

 

Ženy mají přirozené manažerské schopnosti

 

Abychom to shrnuli. Franšíza je vhodnou volbou pro aktivní lidi, kteří už nechtějí být pouhým zaměstnancem, ale zároveň si ještě úplně nevěří na soukromé podnikání.

A teď k tomu, proč je franšízing vhodný pro ambiciózní ženy. Je to vhodná příležitost k tomu, aby začaly provozovat byznys, prostřednictvím kterého naplní své profesní, ale i osobní cíle. A protože je oblast franšízingu široká, tak i zde se najdou konkrétní segmenty trhu, ve kterých si lépe poradí žena.

Ženy během svého života získají vlastnosti a dovednosti, které jsou pro vedení franšízy nepostradatelné. V mnoha případech musí šikovně skloubit pracovní povinnosti s péčí o domácnost, a právě to mohou uplatnit i ve vedení vlastní franšízy. Pravděpodobně to je ten důvod, proč jsou ženy schopné řídit franšízu velice efektivně. Právě ženám se daří skvěle koordinovat všechny procesy uvnitř franšízy, a proto franšízy v jejich péči často dosahují vyšší ziskovosti.

Ženy si totiž umí perfektně utřídit jednotlivé priority. Dokáží perfektně plánovat, předvídat, ale jsou také trpělivé, takže se skvěle hodí i pro vedení pracovního týmu. Zkrátka většina žen má podobné dovednosti a vlastnosti, bez kterých se neobejde žádný dobrý manažer.

 

Zaměstnání, nebo franšíza?

 

Z toho plyne, že ženy dokáží lépe pracovat na společných cílech a vytvářet pro svůj pracovní tým přirozenou motivaci. Je to trochu jiný způsob vedení, než jaký je často viděn u mužů. A v některých případech je toto ženské vedení opravdu úspěšnější.

Zkrátka. Franšízing je oblast, kde najdou uplatnění muži, ale i ženy. Některé druhy franšíz se více hodí pro muže, ale je také spousta možností, kde mají lepší předpoklady k úspěchu ženy.

Nehledě na to, že franšízing nabízí pro ženy skvělou možnost, jak vydělávat slušné peníze, ale zároveň být do jisté míry sami sobě šéfem. Nezřídka kdy se stane, že žena odejde na mateřskou, ale potom už se s ní na její pozici nepočítá. Někdy dokonce personalisté upřednostňují muže, aby nemuseli řešit náhrady za ženy na mateřské dovolené.

Proč se tedy rozčilovat se zaměstnáním, když můžete zkusit alternativu v podobě vlastní franšízy? Nehledě na to, že budete mít svůj byznys, ale nikdy v něm nebudete sami. Vždycky se můžete obrátit na franšízora, který vám s problémem v jeho vlastním zájmu pomůže. 

 

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím