Jak si udržet dobré zaměstnance? Benefity!

Jak si udržet dobré zaměstnance? Benefity!

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora

Šikovných pracovníků není nikdy dost. Ve většině případů stojí úspěch celého podnikání právě na nich. Přitom najít opravdu spolehlivého, pracovitého a loajálního zaměstnance není jen tak. Z toho plyne jednoduché ponaučení. Jestli ve své firmě takové lidi máte, hýčkejte si je. Jak to ale udělat? Logicky většinu napadne, že základem je slušné finanční ohodnocení. Rozhodně to je pravda, ale svou roli hrají i další faktory, na které se často zapomíná. A přitom podnikatele nemusí stát ani mnoho peněz. Člověk musí být jen trochu kreativní.

I drobnost potěší, buďte všímaví

 

Každý ocení, když se k němu chová šéf hezky. Zaznamenejte si, kdy mají vaši zaměstnanci narozeniny a pořiďte jim dárek. Ukažte jim, že vám nejsou lhostejní. Pokud nemáte spoustu peněz, stačí nějaká drobnost. Postupně můžete podle aktuální situace navýšit finanční obnos a pořídit i něco většího.

Další možností, jak zapůsobit je ocenit společný úspěch. Když se povede nějaká důležitá zakázka, udělejte menší oslavu. Pár chlebíčků a nějaké dobré pití firemní rozpočet určitě nezruinuje, ale zaměstnanci budou mít dobrý pocit z toho, že z úspěchu také něco mají. Budou cítit větší sounáležitost s firmou a příště se budou opět snažit. Jestli si můžete dovolit i menší finanční prémii, určitě vás budou mít ještě raději.

S úspěchy bude nutné také nabrat další zaměstnance. Už v tomto okamžiku ukažte, že si jich vážíte. Možná to bude impuls, díky kterému se budou snažit ještě více. A jak toho docílit? Jednoduše. Zkuste uspořádat nějakou teambuildingovou akci, na které se bude moct nováček poznat s ostatními kolegy.

 

Možnost práce z domova a volná pracovní doba

 

Někdy to jinak nejde a zaměstnanci musí být na svých pracovištích. Je však mnoho případů, kdy své úkoly mohou pracovníci udělat z domu, nebo mohou přijít do práce déle. Dopřejte jim to. Společnost to nic stát nebude, ale mnozí lidé tuto vstřícnost ocení.

Někdo si zkrátka rád přispí, ale je schopen pracovat v noci. Když je na něho spoleh, že svou práci udělá v čas, není důvod mu to nedovolit.

V poslední době to je trend, který nabízí spousta firem. A ví proč. Spokojený zaměstnanec má ke společnosti vřelejší vztah. Když mu firma vyjde vstříc, tak zaměstnanec přivře oči a nebude řešit, když někdy bude muset pracovat přesčas. Na druhou stranu. Nesmí se z toho stát samozřejmost. I při volné pracovní době by mělo platit, že zaměstnanec pracuje pouze tolik hodin, kolik má uvedeno ve smlouvě.

 

Podporujte aktivní zaměstnance

 

Vzdělaný zaměstnanec je hnacím motorem firmy. Jestli se některý ze zaměstnanců rozhodne rozšířit své vědomosti, vyjděte mu vstříc. Snažte se ho podpořit.

V případě, že bude mít o vzdělávání zájem více zaměstnanců, můžete uspořádat konkrétní kurs přímo ve firmě. Jestli se bude jednat o jednotlivce, dopřejte jim studijní volno, případně jim proplaťte hodiny. Můžete je také přesměrovat blíže k jejich zájmu. Když se budou chtít zlepšit v angličtině, převelte je tam, kde se mohou s angličtinou setkat. Například na zahraniční projekt.

Šikovní a aktivní zaměstnanci jsou velice cenným zbožím. Snažte se, aby u vás zůstali, a aby měli co nejlepší podmínky. Jedině tak můžete být v tvrdém konkurenčním prostředí dlouhodobě úspěšní.

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím