Jak investovat? Držte se osvědčených pravidel!

Jak investovat? Držte se osvědčených pravidel!

Aleš Kovář

Aleš Kovář

Články autora

V dnešní době lidé prahnou po spokojeném bezstarostném životě. Jak si zařídit komfort, dostatečný přísun financí a klidný spánek? Pusťte se do investování! Ekonomická krize už je naštěstí za námi, proto přišel ten pravý čas vniknout na trh investic. Líbí se vám tento nápad, ale nevíte, jak operovat s penězi? Nechte si poradit od zkušených makléřů a splňte si sen o bohatství.

 

Uchopte své možnosti za pačesy

 

Mnozí lidé si neustále ztěžují na to, že musí chodit denně do práce. Jsou znudění, protože prožívají rutinu a neuspokojení. Možná by se jim hodilo malé přilepšení. Jen tak si zpříjemní chvilky volna s rodinnou a konečně se podívají na exotickou dovolenou. Chytří jedinci si už nezoufají a pouštějí se do malých investic, které přinášejí růže. Kdy nastává klíčový moment? Jak nezkrachovat? Je nutné držet se jasných praktik, které používají nejúspěšnější finanční makléři. Samozřejmě nesmí chybět odvaha, přehled v oboru a chuť do díla.

 

Kapitálové trhy? Proč ne?

 

Rádi byste si přilepšili, ale bojíte se nezdaru? Oporu najdete ve zkušenostech investičního makléře, protože právě on se umí v problematice kapitálových trhů dokonale orientovat. Vždy dbejte na jeho znalosti v oblastech kapitálových trhů, měn, dluhopisů, fondů, pojištění či drahých kovů. Poslední jmenovaná sféra se těší v poslední době velké popularitě. Předtím nežli se rozhodnete pro investičního poradce, ověřte si jeho dovednosti. Vždyť mu přeci svěříte své finanční zdroje. Není na škodu setkat se s více odborníky a následně si zvolit svého favorita. Pokud mu začnete věřit a přesvědčíte se o jeho zkušenostech, máte pro svůj malý podnik zelenou.

 

Kolik peněz chcete investovat?

 

Myslíte si, že musíte mít na svém účtu na začátku mnoho peněz? To není pravda. Vše záleží jen na tom, kolik financí byste rádi do podniku vložili. Jakmile investujete více a obchod se zdaří, těšte se na pěkné částky. Pakliže se rozhodnete pro menší sumu financí, počítejte s omezeným výběrem aktiv. Měsíční investice v řádu tisíců korun už je zajímavější a lze za ni nakoupit komodity a akcie prostřednictvím fondů. Nemáte žádné zkušenosti v oboru? Raději se do této problematiky nepouštějte na vlastní pěst. Investiční makléř vytvoří portfolio dle vašich možností a představ.

 

Základní pravidla mějte na paměti

 

Pořád vás láká svět financí? Držte se stěžejních pravidel, které vás udrží nad vodou. Určitě můžete vsadit na svou intuici, ale vždy si předem vše ověřte. Položte si otázku, kolik si můžete dovolit investovat. Nikdy se nepouštějte do hazardu. Pro svůj cíl použijte jen přebytek peněz, jinak byste mohli hořce zaplakat. Rozdělte své plány do více aktiv. Klidně lze kombinovat investiční certifikáty, měny, fondy, zlato, akcie i dluhopisy. Veškeré kroky pečlivě sledujte, jen tak budete mít dokonalý přehled. Informace pročítejte jen z důvěryhodných zdrojů, nekupujte zajíce v pytli. Fortuně příliš nevěřte. Vzdělávejte se a navštěvujte nejrůznější investiční portály, kde načerpáte cenné informace. Zúčastněte se workshopů, seminářů a webinářů. Takovéto vzdělávací programy vás posílí a upevní vaše znalosti.

 

Zlato a drahé kovy?

 

Lidé často investují do zlata, protože si uchovává svou stálou hodnotu po staletí. Dalo by se říci, že je zlato celosvětově uznávaným platidlem, tak proč to nezkusit? Zlato nepodléhá inflaci ani hospodářské krizi. Samozřejmě lze věřit i investičním certifikátům. Moderní forma investování představuje dlužní úpis, kterým se vydavatel zavazuje vyplatit investorovi hodnotu částky poté, jakmile platnost listiny vyprší. Tento druh vkladu financí přináší pestrost a vyšší výnosy. Slušnou výzvou jsou investice do podílových fondů, protože nejsou časově omezeny. Podílové fondy přinášejí uspokojení i malým investorům, protože je lze kdykoliv prodat. Co vás oslovilo nejvíce? Máte chuť na malé přilepšení anebo obrovské zbohatnutí?

Aleš Kovář

Aleš Kovář

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím