Gordon Ramsay – i v kuchyni se dá udělat kariéra

Gordon Ramsay – i v kuchyni se dá udělat kariéra

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora

V současné době je Gordon Ramsay známá osobnost, která rozhodně nemá nouzi o peníze ani publicitu. Proslavil se zejména díky gastronomii. Jeho cesta k úspěchu byla trochu kostrbatá, ale dokázal to.

A kde to všechno začalo? Ve Skotsku. Psal se rok 1966, když se budoucí světoznámý kuchař narodil. Dětství neměl úplně jednoduché. Jeho otec nebyl příkladným rodičem. Až příliš často měnil zaměstnání, navíc holdoval alkoholu a také se choval jako sukničkář. Zkrátka nebyl ideálním rodičem, kterého by si přálo každé dítě.

Mladý Gordon Ramsay měl s otcem poměrně často neshody, takže se raději odstěhoval. A to už v 16 letech. V té době však ještě vůbec netušil, že se z něho stane celebrita v oblasti gastronomie. Měl před sebou jiný sen. Stát se úspěšným fotbalistou.

A neměl k tomu daleko. Na trávnících se mu opravdu dařilo. Dokonce měl podepsanou smlouvu s jedním z předních anglických fotbalových klubů. V tu chvíli vypadalo vše perfektně. Bohužel ne na dlouho. Gordona Ramsayho trápila dlouhá a vleklá zranění. Nakonec kvůli tomu ukončil svou kariéru. A z některých zranění se ještě do dnes plně nevyléčil.

 

Prosadil se i přes problémy!

 

Normální člověk by možná propadl depresím a nevěděl by co dál se životem. Gordon Ramsay se rozhodl jinak. Začal se více věnovat gastronomii.

Je však nutné zmínit, že ke gastronomii se dostal trochu náhodou. Nebo aspoň tak o tom mluví sám Ramsay. V mládí si s kuchyní moc netykal. Zalíbení ve vaření získal až na studiích. Vystudoval totiž catering a hotelový management.

Během školních let začal snít o vlastní restauraci. A jak to tak u ambiciózních lidí bývá, šel svému snu výrazně naproti a zanedlouho se dočkal sladké odměny. Začínal sice jako řadový kuchař, ale už brzy se posunul mezi nejlepší odborníky v oboru. Psal se rok 1993, když se stal šéfkuchařem a později také majitelem restaurace Aubergine, se kterou získal během 3 let hned 2 michelinské hvězdy.

Někteří by se s takovým úspěchem spokojili, ale pro Gordona Ramsayho to byl pouze začátek. Založil si Gordonův holding a postupně se svými partnery a spolupracovníky začal dobývat celý svět. Postupně založil restauraci Verre v Dubaji, dále restauraci St. James, Boxwood café a další.

Řídit tolik podniků dá rozhodně spoustu práce, ale Gordon Ramsay si našel čas i na další své činnosti, které ho proslavily u široké veřejnosti. Postavil se totiž před televizní kamery, kde zaujal svým kuchařským uměním, ale také nevybíravým slovníkem.

 

Drsňák s dobrým srdcem

 

Gordon Ramsay se objevil v pořadech Noční můry kuchyně (v originále – Kitchen nightmares), Pekelná kuchyně (Hell kitchen) a v oblíbené reality show Master chef.

Někteří lidé mu vyčítají jeho ostré vyjadřování a nevybíravé chování. Někdy to je však potřeba. Samozřejmě, že to je trochu přehnané, aby to bylo atraktivní pro kamery. Na druhou stranu, když si jde člověk za svým snem, musí mít ostré lokty a nazvat věci pravými jmény. Nelze se schovávat za korektnost a slušné chování.

Gordon Ramsay však dokazuje, že má i podstatně vlídnější tvář, takže to určitě v soukromí není žádný hrubián. Aktivně se podílí na podpoře potřebným skrze charitu. Pomáhá také nakažené virem HIV.

Zároveň se také snaží dopřát lidem skvělý gastronomický zážitek, který je možná v jejich životě posune někam dál, protože si uvědomí, že se dají věci dělat jinak. Lépe. 

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím