Giorgio Armani a jeho zásady úspěchu

Giorgio Armani a jeho zásady úspěchu

Aleš Kovář

Aleš Kovář

Články autora

Milovníci toho nejlepšího vkusu znají italského módního návrháře a podnikatele Giorgia Armaniho. Představuje ikonu módního průmyslu. I ve svých 82 letech hýří šarmem, elegancí a vitalitou. Tento výjimečný muž se narodil 11. července 1934 v italském městě Piacenta. I když je Giorgio Armani především inovátorem pánského oblečení, lidé z celého světa obdivují jeho schopnost prosadit se takřka ve všech oblastech módy.

Jak to všechno začalo?

 

Možná byste nevěřili, že se měl stát doktorem, ale nakonec ho ovládlo kouzlo fotografování. V roce 1964 začal tvořit pánskou módu u Nina Cerrutiho. Za dva roky se seznámil se svým blízkým přítelem a spolupracovníkem architektem Sergiem Galeottim. V roce 1970 se vydali tito dva mladíci vlastní cestou. Sergio Galeotti pomohl Armanimu s otevřením vlastního studia. Po čtyřech letech vznikla společnost Giorgio Armani S.p.A, dnes se nazývá pouze Giorgio Armani. V totožném roce byla představena první pánská saka, rok nato jejich ženská obdoba. Atraktivní modely si oblíbili především nejbohatší lidé. Když si v roce 1980 oblékl americký herec Richard Ger ve filmu Americký gigolo jeho sako, nastalo období fenomenální slávy. Byla otevřena pobočka v Hollywoodu v Kalifornii. Fantastickou éru úspěchu přerušila smutná zpráva o úmrtí jeho nejlepšího přítele Sergia, který podlehl v roce 1985 AIDS. V tomto období se začala ve firmě objevovat jeho sestra Rossana. Dnes je Giorgio Armani hodnocen jako nejúspěšnější módní návrhář. Jeho majetek činí údajně více než 7 miliard dolarů.

 

Co jste možná nevěděli

 

Módní návrhář Girgio Armani odmítl jako první příliš hubené modelky. Netoleruje modelky s body mass indexem menším než 18. K tomuto rozhodnutí ho dovedla smrt brazilské modelky Any Caroliny Reston na mentální anorexii v roce 2006. Možná jste nevěděli, že navrhoval oblečení pro italské olympioniky pro zahajovací ceremoniál Zimních olympijských her 2006 v Turíně. Pánské modely Armani milují celebrity celého světa a fotbalisti, jako jsou Ronaldo, Christian Vieri, Luís Figo, Andrej Ševčenko či Káká. V roce 2003 oblékal kompletní anglickou fotbalovou reprezentaci. Dnes je obrat společnosti vyšší než čtyři miliardy eur. V jeho společnosti pracuje na 5000 zaměstnanců. Giorgio Armani vlastní 13 továren a 250 vlastních obchodů ve 36 zemích světa. Věnuje se rovněž prodeji oděvů, ale také brýlí a parfémů. Módní návrhář podniká také v gastronomii a hotelnictví.

 

Módní řady Girgio Armani

 

Giorgio Armani představuje luxusní pánskou a dámskou módu, která je k mání jen ve značkových prodejnách a přepychových buticích. Armani Collezioni, to je klasický styl a elegance v jednom. Působivé jsou rovněž oděvy pro děti Armani Junior. Emporio Armani, Armani Jeans, Armani Exchange patří k populárním produktům určených pro běžné nošení. Nejlepší na tom je, že jsou modely cenově dostupné pro každého uživatele. EA7 je sportovní sada značky Emporio Armani. Ve výčtu kolekcí najdete také Armani Casa, luxusní nábytek a bytový interiér anebo Giorgio Armani Beauty, pleťovou dekorativní kosmetiku a parfémy.

 

Cenná rada nad zlato

 

Podívejte se na životní zásady nejúspěšnějšího módního návrháře všech dob, kterými se drží nejen v podnikání, ale i v osobním životě.

  1. Nikdy neztrácejte svou vizi.
  2. Važte si loajálních zaměstnanců a nesnažte se za každou cenu lovit nové talenty.
  3. Úspěch nevyžaduje genialitu. Pusťte se do práce!
  4. Držte se toho, čemu věříte. I za cenu, že půjdete proti proudu.
  5. Jakmile expandujete na jiný trh, nesnažte se příliš přizpůsobit. Udržte si rozdíly.
  6. Když jste úspěšným (návrhářem), může to pro vás být vůči tisku nevýhodou. S tím nelze nic dělat.
  7. Tisk se neustále snaží lovit senzace. S tím též nelze nic udělat.
  8. Nemyslete, že módní tisk bude vaše vize trefně prezentovat. Nebude.
  9. Pozor na investorské peníze. Mohou přetvářet vaši práci.
  10. Nikdy nenechte finální odpovědnost za vaše produkty na někom jiném.
Aleš Kovář

Aleš Kovář

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím