6 věcí, které psychicky silní podnikatelé rozhodně nikdy neudělají, patříte mezi ně?

6 věcí, které psychicky silní podnikatelé rozhodně nikdy neudělají, patříte mezi ně?

Patrik Chlumecký

Patrik Chlumecký

Články autora

Podnikání je o tvrdém přístupu, rázném rozhodování a dodržování přednastavených vizí vedoucí k pozitivním výsledkům v kladných číslech. Stejně tak, jako je tomu v zákonech přírody, kde přežívají jen ti nejsilnější, podnikatelská scéna v tomto ohledu není jiná. Považujete se za opravdu siilného podnikatele s hmatateným otiskem rychlého profesního růstu nebo se vám ještě nepodařilo vymanit z pevného sevření obav a strachu? Přesně na tuto otázku získáte jednoznačnou odpověď po přečtení našeho článku, který má za úkol rozdělit silné od těch slabých. Přinášíme vám soubor šesti věcí, které psychický silný podnikatel nikdy neudělá.

Lítost do této branže vůbec nepatří

 

Pokud bychom hledali tu nejnižší emocionální hodnotu lidského bytí, byla by to určitě lítost. Ta prostě do podnikání nepatří. Peníze, branding a know how společnosti žádné chyby neodpouští a pokud se jako majitel své společnosti začnete utápět v zármutku nad vlastními chybami, ostatní to vycítí. Silný manažer bude stát pevně na svých nohách i ve chvíli, kdy se k němu doslova celý svět otočí zády. Nepřestane dřít a táhnout celý svůj tým za provaz a pustí ho jen v momentě, kdy mu lano utrhne i poslední prst. Klienty či své protihráče a konkurenty si nikdo nevybírá. Neférové jednání se zkrátka objevuje, ustojíte to?

 

Manipulace nemá šanci

 

Skvělé vystupování, stylové oblečení, naučená gesta, svěží dech. To jsou bezesporu základní předpoklady posouvající vaše myšlenky k vytyčeným cílům, ale nikoliv rozhodující. Nejcennější vlastností silných podnikatelů je víra ve vlastní myšlenky a názory. Pokud se necháte ovládnout či změnit svůj dosavadní postoj jen z toho důvodu, že se ve vaší kanceláři objevil člověk se svéráznějším přístupem, nikdy to daleko nedotáhnete. Za svým snem si stůjte a nenechte se nikým ovládnout. Vždyť jen díky sami sobě a vašich rozhodnutích jste nyní právě tam, kde ve skutečnosti jste.

 

Nebojte se nových inovací

 

Správný podnikatel se nebojí změn a inovací, které by mohly celkově napomoct růstu jeho společnosti. V České republice je stále velký počet společností kotvících stále na tom samém místě, jako tomu bylo před deseti lety. Profit se zdůvodu dlouhodobé absence reorganizace či znatelnějších zásahů do strategie společnosti pozvolna propadá k záporným číslům, ovšem majitel společnosti raději nedělá nic a žije z toho mála, co mu jeho společnost ještě nabízí. Buďte v tomto ohledu silnější a nezapomínejte modernizovat, buďte rychlejší, kvalitnější a mějte tak prostor k poskytování větších benefitů pro své zaměstnance.

 

S energií se prostě neplýtvá

 

Psychicky odolný podnikatel nebude svou energií plýtvat tam, kde to skutečně nemá žádný význam. Pro lepší pochopení je nutné si uvědomit, že životní síla a energie není bezbřehá a je důležité s ní nakládat opatrně. Právě z těchto důvodů se vždy zaměřujte jen na podstatné věci a vše ostatní hoďte za hlavu - na nostalgii prostě není v podnikání místo. Netrapte se zbytečnostmi a odhazujte jednu za druhou přes pomyslnou palubu profesního růstu.

 

Zapomeňte na minulost - koukejte dopředu

 

Máte pod sebou celý zástup zaměstnanců nebo jste naopak pánem svého času? Říkáte, že se na podobné postavení teprve připravujete? Tak už dnes se rovnou naučte zapomínat na minulost. Poučte se z ní a běžte dál. Silní a zároveň úspěšní podnikatelé hledají spíše nedostatky aktuálního provozu a hledají kompaktní řešení pro vylepšení současné situace. Kvalitní podnikatelské uvažování nikdy nespí a neustále přemýšlí, jak vše vylepšit a zdokonalit.

 

Nevzdávejte se

 

A poslední rada na závěr či poznatek vycházející z pozorování psychicky silných podnikatelů? Za žádných okolností se nevzdávejte a i přes svůj neúspěch to zkoušejte pořád dokola. Každému úspěchu totiž předchází pády a poučení z nich. Přítomnost těchto negativních zážitků berte pozitivně, jelikož pouze ony vás posunou vpřed. Nebojte se kritiky, podrazů a dalších konkurenčních útoků. Držte se své vize a vytvořte ze sebe opravdu silného podnikatele. 

Patrik Chlumecký

Patrik Chlumecký

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím