4 tipy pro fungující a zdravé rodinné podnikání

4 tipy pro fungující a zdravé rodinné podnikání

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora

Řídit firmu, aby bezchybně fungovala, není vůbec jednoduché. O to těžší je vést rodinnou firmu. Sice v ní pracujete s lidmi, které znáte celý život, máte k nim blízké vazby a všem plně věříte. V mnoha ohledech to jsou výhody, díky kterým můžete rozvíjet úspěšný byznys. Bohužel někdy může dojít také ke konfliktům, které mohou poškodit podnikání, ale i osobní život. Když máte neshody se zaměstnanci, kteří nejsou příbuzní, lze to nějak přejít. Případně je bez větších výčitek můžete vyměnit za jiné pracovníky. Navíc, když opustíte prostředí práce a vrátíte se domů, tak můžete být chvíli v klidu a vše si důkladně promyslet. A následně s chladnou hlavou vše vyřešit ku prospěchu všech. Když jsou zaměstnanci zároveň příbuzní, je to trochu těžší. Proto přinášíme několik rad, které mohou při rodinném podnikání pomoci.

1. Jasně definujte role, stanovte hranice

 

Sice se to může zdát někomu divné, ale je to nutnost, bez které se podnikání neobejde. Vždy musí být určitá hierarchie. Někdo musí být vedoucí, jiný podřízený. Tak to prostě je. Člen rodiny je zároveň také člen pracovního týmu, a proto mu patří určitá role, kterou získal.

Důležité je také nastavit hranice a standardy. Když bude ve firmě rodinný příslušník i cizí zaměstnanec, není dobré dávat najevo rozdíly. Oba by měli zastávat stejnou práci. V opačném případě by to nedělalo dobrotu. Navíc příbuzný je také jenom člověk, takže není dobré na něho klást větší nároky. Zkrátka ať pracuje stejně jako ostatní.

Za svou práci by měli být také adekvátně odměněni. Sepište spolu smlouvu a pevně si stanovte, kolik si rodinný příslušník vydělá. Nikdo není nevolník a otrok. Kdybyste snad chtěli, aby příbuzný pracoval zadarmo, tak se v dlouhodobém měřítku určitě nesetkáte s úspěchem.

 

2. Buďte transparentní a informujte o stavu podnikání

 

Firmu, jak už jsme uvedli výše, by měl řídit jeden člověk, který je za chod zodpovědný. Zároveň je jedním dechem nutné dodat, že povědomí o podnikání by měli mít všichni členové rodiny, kteří pro firmu pracují.

Zatajování problémů, aby rodina neměla starosti, je hloupost. Lepší je otevřeně hovořit o tom, jak si firma stojí. Každý potom bude vědět, proč je v rodině napětí, když se zrovna podnikání nedaří.

Dostatečná informovanost může způsobit semknutí v době krize. V takové době je důležité, aby všichni táhli za jeden provaz a pracovali více než obvykle. Naopak, nežádoucí je zbytečná panika. Proto je dobré o všem důkladně hovořit.

Semknutí kolektivu může být silným impulsem, který může pomoci vyřešit současný problém a odrazit se ode dna k dalším úspěchům.

 

3. Udržujte si čas, kdy neřešíte podnikání

 

Někdy to je nezbytné vyřešit některé povinnosti i doma. Na druhou stranu, nemělo by se to stávat pravidlem. Nezapomínejte na to, že v práci jste sice pracovní tým, ale doma jste stále rodina, která má i jiné zájmy a koníčky.

Snažte se aspoň někdy vyčlenit čas pouze pro rodinu. Udělejte si společný výlet, grilování, nebo si vyjeďte na kolech. Zkrátka. Každý dělejte to, co vás baví. Někdy je dobré si od práce odpočinout a přemýšlet i o jiných věcech.

 

4. S rodinou jednejte otevřeně

 

Nepochybně se časem objeví některé problémy, které bude třeba řešit. Stává se to ve všech firmách a v rodinných také. Snažte se takové komplikace s rodinnými příslušníky řešit bez zbytečných emocí. Přeci jenom, je to stále rodina. Jestli dojde k nějakému nesouladu, zkuste problém vyřešit na neutrální půdě. Vezmete příbuzného na oběd do restaurace, kde to můžete v klidu projednat bez okolních vlivů.

Stejně tak nenechte své podnikání ovlivnit problémy v rodině. Vzniklé komplikace řešte otevřeně a snažte se najít nejlepší možné řešení, které je přijatelné pro všechny zúčastněné. Dobré vztahy v rodině jsou základ. Díky nim se pozitivní atmosféra přenese i na pracoviště.    

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím