4 cesty, které vedou k úspěchu

4 cesty, které vedou k úspěchu

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora

Každá cesta vede do Říma. Ne každá však vede k úspěchu. Je nutné říct, že každý úspěch je souborem mnoha okolností. Prostředí a vztahy se neustále mění, proto není možné napsat jeden univerzální recept na úspěch. Nehledě na to, že by pak byl úspěšný úplně každý. Na druhou stranu, když se podíváme na úspěšné lidi, lze vypozorovat určité rysy, které se neustále opakují. Proto jsme připravili 4 rady, které mohou pomoci k úspěchu.

1. Mít pevné nervy a svoji hlavu

 

Nemusíte se zpovídat nikomu. Když uděláte nějaké rozhodnutí, tak se nenechte otrávit kritiky. Je sice dobré si nechat poradit. Získat více pohledů na konkrétní problematiku, ale rozhodujte se podle svého. A když už se po nějaké cestě vydáte, nenechte si sebrat energii neustálými kritiky. Je spousta lidí, kteří nevěří novým postupům a mají potřebu to sdělovat i vám.

Podobné výkřiky pouze ubírají energii. Existuje hodně lidí, jejichž projekty ostatní z různých důvodů odsuzovali. Oni vytrvali, věřili svému úsudku a nyní jsou miliardáři.

V našem okolí se pohybuje spousta lidí. Někteří jsou skvělými kamarády, ale na druhou stranu mohou mít naprosto rozdílné názory. Jestliže se s nimi budeme dále setkávat, je velice pravděpodobné, že budou mít určité výhrady vůči našim postupům. Existují dva jednoduché postupy, které nám zajistí klid. Buď je budeme přecházet s klidem a nadhledem, nebo se s dotyčnými přestaneme scházet.

 

2. Investujte, vyplatí se to

 

Nemáte peníze? Investujte do vzdělání, do nových zkušeností, případně do sebevědomí. Důležité je neustále na sobě pracovat. Dříve nebo později se úspěch dostaví.

Kdo do sebe neinvestuje, ten stagnuje a ostatní ho za chvilku doženou a předeženou. Proto i úspěšní lidé, kteří mají hromadu peněz, se neustále zdokonalují. Na světě je tolik oblastí, ve které je možné být lepší, že se vše nestihnete naučit za celý život. Rozhodně tedy neobstojíte s větou: „Já už vše potřebné umím.“

Důležité je si vybrat správnou oblast. Sice je dobré, pokud se budete zdokonalovat ve znalostech o výtvarném umění 12. století, ale vážně vám to v životě pomůže? Nebylo by lepší zvládnout základy programování, nebo se začít učit nějaké cizí jazyky?

 

3. Kompletují úspěšné týmy

 

Člověk na všechno sám nestačí. Pokud chcete být úspěšní, musíte se umět obklopit schopnými lidmi, ze kterých vytvoříte dobře fungující týmy.

Každý jedinec je originál, který má své silné, ale i slabé stránky. S tím je třeba počítat a vytvořit celek, který se bude vhodně doplňovat.

Pouze blázen si může myslet, že na vše stačí sám. Ano, v začátcích to je možné, ba dokonce nutné. Ale nejde to zvládat pořád. Každý podnikatel je také pouze člověk, který někdy musí vypnout.

 

4. Hlavní motivací by měla být přidaná hodnota

 

Peníze, peníze hýbou světem, přesto by v podnikání nemělo jít pouze o ně. Od určité cifry už člověk nebude člověk skrze peníze nijak šťastnější ani zdravější. Jinými slovy. Být úplně bez peněz je určitě špatně. Ale na druhou stranu. Člověk by měl mít nějaký vyšší cíl než bohatství.

Úspěšní lidé vstávají do práce s nadšením. S dobrým pocitem, že se opět někam posunou. Možná, že někam posunou celý svět. Takoví lidé vytváří přidanou hodnotu pro sebe, ale i pro ostatní.

Pouze lidé s tímto přístupem mohou neustále osobně růst a vytvářet další a další vize, které je inspirují k dalším pracovním úspěchům. 

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím