3 důvody, proč je dobré koupit franšízu

3 důvody, proč je dobré koupit franšízu

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora

Podnikání může být zábavné, výnosné, ale v žádném případě není jednoduché. Zejména v počátcích je nutné řešit spoustu problémů. Dokonce i zkušení podnikatelé občas udělají chybu. Co teprve člověk, který s podnikáním nemá žádné zkušenosti? V mnoha ohledech je proto lepší začít s franšízou. Získáte spoustu výhod, které pomohou k úspěšnému podnikání. A když se vše bude dařit, třeba si zkusíte vybudovat i další firmu, kterou už začnete startovat od nuly. A proč se franšíza vyplatí?

1. Lépe se shání počáteční kapitál

 

Jen málokdo má naspořeno tolik, aby mohl začít podnikat pouze ze svých peněz. Ostatní si musí půjčit, nebo sehnat investora. Což nebývá úplně jednoduché, protože všichni jsou velice obezřetní. Začínající podnikatel bez zkušeností není v mnoha v případech ideální investice.

Investoři a banky jsou podstatně vstřícnější k podnikatelům, kteří se rozhodli, že začnou prostřednictvím franšízy. Poskytovatelům peněz je totiž jasné, že se rozhodli pro něco, co už funguje. V takovém případě je o mnoho větší šance, že se začínajícímu podnikateli bude dařit. Díky tomu budou schopni splácet půjčené peníze.

Někdy dokonce i samotná franšízová společnost nabídne pomoc s rozběhnutím nového projektu. Pomůže nalézt vhodného investora, nebo nabídne spolupráci s partnerskou bankou.

 

2. Vhodná podnikatelská oblast a možnost dalšího růstu

 

Rozhodnout se, kde začít s podnikáním není úplně jednoduché. Roli hraje spousta faktorů. Cena nemovitostí v dané oblasti, množství zákazníků, potenciální pracovní síly, konkurence, ale ještě mnoho dalšího.

V případě, že si zakoupíte licenci na franšízu, tak mnoho obtíží odpadá. Koupíte si totiž jakési „povolení“ k podnikání na adekvátním území, na kterém pod stejnou značkou nikdo nemůže působit. Díky tomu budete mít dostatečný počet potenciálních zákazníků a nebude vám překážet žádná přímá konkurence.

Když si vybudujete první úspěšnou pobočku, nabízí se další růst. Můžete rozšířit své pole působnosti tím, že získáte další licenci, takže můžete budovat další a další pobočky. Díky tomu si můžete postupně vytvořit vlastní síť provozoven, které bude zaštiťovat úspěšná značka.

 

3. Jistota v podobě značky a propracované prezentace

 

Základem úspěšné firmy je promyšlený název a logo. Když se rozhodnete pro vlastní podnikání, zabere vám vymyšlení úspěšného loga a názvu hodně času, ale výsledek bude nejistý. Pokud si koupíte franšízu, máte jistotu, že vše funguje, jak má.

Právo na používání úspěšné obchodní značky se určitě vyplatí. Samo sebou, že to není zadarmo, ale investice se zpravidla vrátí. Zákazníci totiž dávají přednost známým a zavedeným značkám, protože ví, co od nich mohou očekávat. Budou vědět, že za své peníze získají standard, na který jsou zvyklí.

Zároveň získáte s nákupem franšízy také návod k tomu, jak by měla vypadat provozovna, aby byl design vkusný a líbivý. Stejně tak získáte důležité rady z oblasti propagace a prezentace franšízy.

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím