3 dobré rady pro dlouhodobě úspěšné podnikání

3 dobré rady pro dlouhodobě úspěšné podnikání

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora

Dobrých doporučení a rad není nikdy dost, proto se zmíníme o několika moudrech, které mohou pomoci udržet správnou motivaci, tempo a hlavně zdravou mysl. Úkoly a plány se dají řešit efektivně a zároveň tak, aby neohrožovali zdraví.

Krátkodobí úspěch je sice fajn, ale pokud chce člověk podnikat dlouhodobě a nezbláznit se z toho, musí dodržovat určitá pravidla. V opačném případě může přijít po prvotním úspěchu strmý pád.

 

1. Plánování je půl úspěchu

 

Spousta lidí je šikovných a pracovitých, ale nedokáží si práci správně rozvrhnout. Zbytečně potom investují energii do nesprávných aktivit, které nezaručují úspěch.

Buďte jiní. Naplánujte si své činnosti dopředu a postupujte podle priority. Než se do něčeho pustíte, přemýšlejte. Vždy je nutné nejdříve udělat to zásadní. Pokud vše nestihnete, nevadí. Jste ale připraveni a můžete pokračovat další den.

„Dvakrát měř jednou řež,“ je přísloví, které stále platí. Každý krok musí být správně promyšlený. Někteří lidé plánují na několik nejbližších dní, jiní na následující týdny a další na roky dopředu.

Možná se jim někdo bude posmívat, že jsou blázni, ale štěstí přeje připraveným. Je to stejné jako v šachové partii. Pokud si promyslíte více tahů dopředu, máte značnou výhodu, která často dopomůže k vítězství.

Nehledě na to, že ukvapená rozhodnutí většinou nejsou ta správná.

 

2. Pracovní nasazení je dobré, ale všeho s mírou

 

Mnoho lidí je přesvědčených o tom, že čím více budou pracovat, tím lépe se jim v podnikání povede. Do jisté míry to je samozřejmě pravda, ale je nutno podotknou, že se nic nemá přehánět.

Stejně tak jako poctivá práce, je důležitý odpočinek a relaxace. Podnikatel dělá spousty důležitých rozhodnutí, takže je nutné, aby byl svěží a jeho mysl v optimální kondici. K tomu dopomůže pouze zdraví životní styl. Je tedy dobré občas vypnout, zasportovat si, nebo posedět s rodinou a přáteli.

Práce se však sama neudělá. Zkuste tedy pracovat efektivně. Mnoho předních byznysmenů pracuje zejména časně ráno, nebo pozdě v noci. Důvodů je hned několik. Většina lidí v tuto dobu ještě spí, takže vás neruší při práci hluk ani telefonáty a už vůbec ne sociální sítě. 

 

3. Peníze nesmí být všechno

 

Pokud jste se rozhodli pro podnikání jen kvůli penězům, je to cesta do pekel. Peníze mohou motivovat pouze krátkodobě, ale podnikání je spíše běh na dlouhou trať. Když vás podnikání nebude bavit a nedáte tomu své srdce, projeví se to na výsledcích.

Jestli chcete být dlouhodobě úspěšní, budujte si stálou a spolehlivou klientelu. Je všeobecně známé, že v podnikání je dobré mít ostré lokty, ale zapomíná se zmínit i druhá strana mince. Nebojte se udělat drobný ústupek. Sice okamžitý zisk může být nižší, ale obchodní partner si bude tuto pozornost pamatovat při další spolupráci. Získat na první pohled míň, může ve výsledku znamenat, že získáte víc.

Podnikání by mělo být spíš vaším životním stylem a posláním než krátkodobou aktivitou.

Ondřej Kolda

Ondřej Kolda

Články autora
Hledat
Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a ochraně uživatelů soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Rozumím